Madde 1 – Taraflar

Satıcı: www.makarticle.com Bu sözleşmede “Makarticle” olarak anılacaktır.

Adres: Kırmızıtoprak Mah. Porsuk Bulvarı, Nilay Sok. 11/B 26020 Odunpazarı / Eskişehir

Telefon: +90 222 606 05 20

E-posta: info@makarticle.com

Alıcı: Bu sözleşmede Müşteri olarak anılacaktır.

Adı Soyadı:

Adres:

Telefon:

E-posta:

Makarticle’a üye olan her kişi Mesafeli Satış Sözleşmesi maddelerinin tamamını okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. İşbu Mesafali Satış Sözleşmesi Makarticle üzerinde müşterinin kayıt olma anında, elektronik ortamda, Makarticle ile Müşteri arasında düzenlenmiştir.

Madde 2 – Konu

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi Makarticle internet sitesine üye olan ve dijital içeriklerden faydalanan müşterilerin hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

Madde 3 – Müşteri Yükümlülükleri

Madde 3.1: Müşteri sipariş oluştururken Makarticle sitesinin ilgili sayfasında istenen tüm bilgileri eksiksiz şekilde dolduracağını kabul ve beyan eder. Eksik verilen bilgilerden dolayı doğabilecek kusurlu hizmetten Makarticle sorumlu tutulamaz.

Madde 3.2: Müşteri hazırlanan siparişi beğenmediği takdirde sadece 1 defa tekrar yazdırma hakkına sahiptir. Aksi halde sipariş iptal edilir ve Makarticle bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Madde 3.3: Müşteri dijital ortamda Makarticle hakkında karalayıcı, aşağılayıcı, müstehcen, kötüleyici, uygunsuz, ahlak dışı, alan adı prestijini doğrudan ya da dolaylı olarak olumsuz etkileyecek hiçbir yazı, belge ve materyal paylaşmayacağını peşinen kabul ve beyan eder. Aksi takdirde Makarticle hakkını yasal yollar ile arama hakkına sahiptir ve doğabilecek tüm zararların, müşteri tarafından ödemek ile yükümlü tutulacağını kabul ve beyan eder.

Madde 3.4: Müşteri site üzerinden oluşturacağı siparişlerde Makarticle üzerinden istenen bilgileri tam ve eksiksiz olarak doldurmak ile yükümlüdür.

Madde 3.5: Müşteri oluşturduğu sipariş tutarını iş başında tamamını ödemekle yükümlüdür. Eğer ki oluşturulan sipariş tutarı ödenmez ise siparişin geçersiz sayılacağını kabul ve beyan eder.

Madde 3.6: Müşteri oluşturduğu ve ödemesini tamamladığı sipariş için iptal talebinde bulunamaz. Dijital ortamda yer alan verilerin fikri mülkiyete sahip olmasından dolayı Müşteri cayma haklarından tamamen feragat ettiğini kabul ve beyan eder.

Madde 3.7: Müşteri Makarticle çalışma prensibine olumsuz etki eden zararlı yazılımlar kullandığı takdirde, sistemden süresiz şekilde uzaklaştırılacağını ve tüm haklarından feragat ettiğini kabul eder.

Madde 3.8: Müşteri satın alacağı hazır makaleler ile ilgili iade ve değişim hakkı olmadığını kabul ve beyan eder.

Madde 3.9: Müşteri Makarticle tarafından sunulan editör paketlerinden birini satın alması durumunda istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak iletmek ile yükümlüdür.

Madde 3.10: Müşteri Makarticle üzerinden satın aldığı editör paketinin süresi dolmadan iade ve paket değişikliği yapılamayacağını kabul ve beyan eder.

Madde 3.11: Müşteri Makarticle adresine üye olurken doğru e-posta ve telefon numarası gireceğini kabul ve beyan eder.

Madde 3.12: Müşteri Makarticle adresine üye olurken kullanılan e-posta ve telefon numarasına sipariş bilgilendirmelerini ve reklam tanıtımlarını almak istediğini kabul ve beyan eder.

Madde 4 – Makarticle Yükümlülükleri

Madde 4.1: Makarticle, müşteri tarafından oluşturulan siparişleri detaylarında belirtildiği şekilde tam ve eksiksiz olarak teslim etmekle yükümlüdür.

Madde 4.2: Makarticle, tüm siparişleri ve hazır makaleleri, Microsof Word Belgesi ile teslim etmektedir. Müşterinin bilgisayarında bu programın olmamasından doğan ekstra işler müşteri sorumluluğundadır.

Madde 4.3: Makarticle, müşterilere teslim ettiği işlerin beğenilmemesi durumunda en fazla 1 defa ücretsiz olarak aynı siparişi hazırlamakla yükümlüdür.

Madde 4.4: Müşteri, oluşturduğu siparişin ödemesini yapmaması durumunda siparişi geçersiz sayılmaktadır ve Makarticle bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

Madde 4.5: Makarticle, tüm makale siparişlerinde 4 farklı şekilde bilgilendirme yapar. Bu bilgilendirmeler “Siparişiniz onay bekliyor”, “Siparişiniz onaylandı”, “Siparişiniz hazırlanıyor”, “Siparişiniz tamamlandı” şeklindedir. Bu bilgilendirmelerin dışında herhangi bir bilgilendirme ve rapor sunulmamaktadır.

Madde 4.6: Makarticle, müşterinin site kullanımında yaşadığı sorunlara teknik anlamda e-mail yoluyla yardımcı olacaktır. Farklı bir destek alanı bulunmamaktadır. Makarticle destek bildirimlerini en geç 3 iş günü içerisinde cevaplamakla yükümlüdür.

Madde 4.7: Makarticle, site üzerinden müşterinin faydalandığı herhangi bir hizmeti veya siparişi, fiyat politikasını değiştirme hakkını saklı tutar.

Madde 4.8: Makarticle, müşteriye sunduğu herhangi bir teslimatı 7 gün süre ile korumak ile yükümlüdür. Bu süre içerisinde müşterinin siparişi teslim alması gerekmektedir. Siparişin Makarticle tarafından hazırlanmasının ardından 7 gün süre geçtikten sonra verilerin kaybolması, iptal edilmesi, silinmesi gibi durumlarda Makarticle sorumluluk kabul etmemektedir.

Madde 4.9: Makarticle, içerik fiyatlarını istediği zaman haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Madde 4.10: Makarticle, müşteri tarafından satın alınan editör paketlerinde herhangi bir değişiklik, iptal ve iade işlemi yapma hakkını saklı tutmaktadır.

Madde 4.11: Makarticle, müşteri tarafından satın alınan editör paketlerinde gün gün sitelere girilen içeriklerin bağlantılarını e-mail yoluyla müşteriye iletmek ile yükümlüdür.

Madde 4.12: Makarticle, müşteri tarafından satın alınan editör paketlerinde özgün içerikler üretmek ile yükümlüdür.

Madde 4.13: Makarticle, müşteri tarafından satın alınan tüm makaleleri özgün olarak üretmek ve e-mail yoluyla teslim etmekle yükümlüdür.

Madde 5 – Sözleşme Süresi ve Geçerliliği

Madde 5.1: Makarticle ve müşteri arasında yapılan işbu sözleşme müşteri tarafından elektronik olarak onay/kabul edildiğinde yürürlüğe girmektedir.

Madde 5.2: Müşteri sözleşmesi geçerliliği, müşterinin Makarticle sitesinde üyeliği bulunduğu süre boyunca geçerlidir.

Madde 6 – Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin geçerliliğinden doğabilecek tek veya iki taraflı uyuşmazlıklarda, çözüm olarak tek yetkililer Eskişehir Mahkemeleri ve İcra Daireleri olacaktır.